Jakie są ceny zabiegów z kwasem hialuronowym?

//Jakie są ceny zabiegów z kwasem hialuronowym?

Ceny zabiegów z kwasem hialuronowym są bardzo zmienne. Wiele klinik w ogóle nie podaje cen uważając, że cennik pomaga bardziej konkurentom niż klientom. Trudno zresztą jest porównać jakiekolwiek wyceny, ponieważ zwykle podanych jest za mało szczegółowych informacji.

Od czego zależy cena?

Cena zabiegu kwasem hialuronowym jest tak naprawdę ustalana indywidualnie, a to dlatego, że dopiero po spotkaniu z pacjentem, lekarz podejmuje decyzję o użyciu konkretnego preparatu w odpowiedniej ilości, ocenia także konieczność zastosowania dodatkowych środków. W ogólnym ujęciu można powiedzieć, że największy wpływ na ceny zabiegów kwasem hialuronowym mają:

– rodzaj i typ zastosowanego żelu hialuronowego (wielkocząsteczkowe są trwalsze, ale mniej zbliżone do naturalnego, natomiast te podobne do organicznego kwasy są mniej trwałe, ale i bezpieczniejsze);
– ilość kwasu hialuronowego – nie w każdej klinice jest to ważny czynnik, tym bardziej że nie zawsze jest to łatwe do oszacowania;
– rodzaj zastosowanego znieczulenia – możliwych jest kilka opcji różniących się między sobą ceną i skutecznością oraz bezpieczeństwem;
– konieczność zastosowania dodatkowych preparatów, na przykład miejscowej dawki adrenaliny w celu zminimalizowania krwawienia.

Ceny zabiegów kwasem hialuronowym często bardziej niż od wyżej wymienionych czynników, zależą od miasta. Zabiegi tej samej klasy na identycznych preparatach mogą kosztować od 700 do 1200 złotych, dlatego wiele osób decyduje się do zabieg w bardziej oddalonej klinice, ponieważ przy podobnym poziomie profesjonalizmu ceny są dużo niższe.

Ile zapłacisz za zabieg kwasem hialuronowym?

W zależności od zabiegu ceny wahają się od 600 do prawie 3000 złotych. Dolną granice wyznacza wypełnienie drobnych zmarszczek, górną powiększenie biustu. Za powiększanie ust trzeba zwykle zapłacić 1200-1800 złotych, za zabieg nici hialuronowych około 1600-2000.

Warto także pamiętać, że ceny można negocjować i ustalać cenę za pakiet – bardzo często pacjenci decydują się na serię zabiegów, np. nici hialuronowe, wypełnianie głębokich zmarszczek i powiększenie ust. Zabiegów takich nie wykonuje się jednego dnia, ponieważ stanowiłyby one duże obciążenie dla organizmu i powodowały dyskomfort pacjenta (mimo wszystko wstrzykiwania są bolesne nawet przy zastosowaniu dobrego znieczulenia), natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby negocjować cenę pakietu – z pewnością jest to bardziej opłacalne niż zakup trzech oddzielnych zabiegów.

Podstawowe dwie kwestie to jednak zawsze jakość materiałów – mniej trwałe gatunki kwasu hialuronowego są tańsze w jednorazowej aplikacji, ale ponieważ zabieg trzeba powtarzać częściej, w sumie nie jest to oszczędne rozwiązanie. Drugim wyznacznikiem ceny jest wspomniana już lokalizacja salonu: im bardziej prestiżowe miejsce, tym głębiej trzeba sięgać do kieszeni, a nie zawsze przekłada się na jakość obsługi. Ostateczną decyzję podejmuje się jednak nie tylko na podstawie cenników, ale również wskazań i zaleceń uzyskanych w czasie pierwszej konsultacji lekarskiej przed zabiegiem, ponieważ może się okazać, że u danego pacjenta nie można stosować wszystkich dostępnych typów kwasu.

 

Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni ...
Zobacz tutaj ...

Zostaw komentarz