Większość kobiet jest regularnymi użytkowniczkami nawilżaczy do twarzy, zarówno kremów, jak i innych mikstur. Dzięki temu mogą utrzymać młody i zdrowy wygląd skóry. Jednak nie wolno zapominać, że należy dbać o organizm również od wewnątrz! Z pomocą może przyjść kwas hialuronowy w tabletkach.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy (hialuronian sodu, HA) jest bardzo popularnym i niezwykle ważnym składnikiem wielu preparatów do pielęgnacji skóry. Naturalnie występujący w ciele HA zabezpiecza wilgoć i nawadnia kolagen odpowiedzialny za elastyczność skóry. Kwas hialuronowy to polisacharyd (wielocukier), który jest ważnym składnikiem tkanki łącznej. Jego zapotrzebowanie można uzupełniać z kilku źródeł. Przede wszystkim prawidłowa dieta, ale także dobrze sprawdza się kwas hialuronowy w tabletkach.

Kwas hialuronowy w organizmie

Kwas hialuronowy dla skóry

Wraz z wiekiem spada nawilżenie skóry. Z tego powodu traci ona swoją elastyczność i uwypukla efekty starzenia. Kwas hialuronowy odgrywa w tym procesie kluczową rolę, ze względu na swoją unikatową zdolność pochłaniania i zatrzymywania wilgoci (nawet 1000 ml na gram HA).

Kwas hialuronowy także odgrywa ważną rolę w ochronie skóry przed promieniowaniem UVB, które może powodować plamy słoneczne.

Kwas hialuronowy w tabletkach

Kwas hialuronowy w tabletkach, przyjmowany regularnie, jest niezwykle korzystny dla naszego organizmu. Odgrywa ważną rolę w produkcji kolagenu, które jest głównym składnikiem tkanki łącznej. Kolagen jest niezwykle ważny dla naszej skóry, ze względu na to, że odpowiedzialny jest za wspieranie jej struktury. Z wiekiem jego ilość w organizmie ulega zmniejszeniu, a to skutkuje pojawiającymi się zmarszczkami, plamami i suchą skórą. To właśnie maksymalizacja poziomu kolagenu w organizmie zapewni skórze odpowiednią giętkość. Kwas hialuronowy w tym procesie wspiera syntezę kolagenu, zatrzymując wilgoć, poprawiając jej elastyczność i redukując drobne linie i zmarszczki.

Określanie kwasu hialuronowego jako „fontanna młodości” nie jest nadawane bez powodów, ponieważ dostarcza on znaczących rezultatów. Używanie tego produkt do celów kosmetycznych, w dłuższej perspektywie czasu, wpływa nie tylko na skórę. Wpływa również na włosy, które stają się bardziej błyszczące oraz na różnego rodzaju bóle, towarzyszące sztywności czy zapaleniu stawów.

Reklama


Kwas hialuronowy bioalgi


Kupując kwas hialuronowy w tabletkach należy sprawdzić jego zawartość w jednej tabletce i upewnić się, że produkt jest najwyższej jakości. Najlepsze dawkowanie dla uzyskania optymalnych rezultatów to 100 mg dziennie. Dodatkowo warto sprawdzić z czego pozyskiwany jest kwas hialuronowy. Powinien być z naturalnej fermentacji roślinnej (a nie z grzebieni koguta lub w laboratorium), ponieważ tylko wtedy uzyskamy najwyższą biodostępność, czyli do organizmu wchłonie się największa możliwa dawka.

Efekty przyjmowania kwasu hialuronowego w tabletkach

Przez pewien czas skuteczność suplementacji kapsułkami z kwasem hialuronowym poddawana była w wątpliwość. Jednak na przestrzeni ostatnich lat przeprowadzono szereg badań, które udowodniły wpływ doustnej suplementacji HA na skórę człowieka. Codzienne przyjmowanie kwasu hialuronowego w tabletkach nawilża skórę, zwiększa jej wilgotność i poprawia fizjologicznie suchą skórę. Więcej o badaniach nad kwasem można przeczytaj tutaj.

Oczywiście nie należy spodziewać się efektów z dnia na dzień, bo to po prostu nie jest możliwe. Nie kupuje się wyglądu z wystawy sklepowej. Na efekty suplementacji kwasem hialuronowym trzeba poczekać. Dopiero po około trzech miesiącach można zobaczyć i poczuć różnicę na swojej skórze. Oczywiście po trzech miesiącach kuracji nie należy zaprzestawać przyjmowania tabletek z kwasem hialuronowym, bo jak z każdego suplementu aby czerpać korzyści, należy  go przyjmować długoterminowo.

Czy kwas hialuronowy w tabletkach całkowicie usunie wszystkie zmarszczki?

 

Oczywiście, że nie. Każdy wie, że jedyny sposób, aby całkowicie usunąć wszystkie linie i zmarszczki, to poddanie się bardzo kosztownym zabiegom medycyny estetycznej. Niestety, co warto podkreślić, nie u każdego przyniosą pożądany efekt. Należy także pamiętać, że jest to już ingerencja w ciało, gdzie zostaje przerwana ciągłość tkanek. Metoda ta dlatego też jest ryzykowna, ponieważ może pozostawić bardzo nienaturalny wygląd twarzy czy innych części ciała i potrzebuje regularnego powtarzania.

Skutki uboczne suplementacji kwasem hialuronowym

Natomiast suplementacja kwasem hialuronowym jest wolna od ryzyka. Kapsułki z kwasem hialuronowym to tani i skuteczny sposób na wypełnienie komórek skóry, które z kolei pomogą w złagodzeniu istniejących już zmarszczek. Ponadto przyczyni się do zapobiegania tworzenia nowych, jednak należy pamiętać żeby nie tylko polegać na samych tabletkach, aby utrzymać młody wygląd skóry. Przede wszystkim ważne jest, żeby jeść dużo warzyw i owoców, a także pić regularnie wodę przez cały dzień, która nawilża organizm oraz być aktywnym fizycznie.

Podsumowanie

Na koniec zwróćmy uwagę i nie zapominajmy, że linie i zmarszczki są naturalną częścią procesu starzenia. Oczywiście wraz z wydłużającym się okresem życia człowieka, nasze oczekiwania względem wyglądu również rosną. Stale dążymy do tego, aby nadal wyglądać dobrze tak długo jak to możliwe, oraz aby utrzymać nasze ciało w doskonałym stanie i gotowości do pracy. Przyjmując kwas hialuronowy w tabletkach możemy „wizualny” proces starzenia odwlekać w czasie.

 

Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni ...
Zobacz tutaj ...